İYİ Parti’yi karıştıran istifa iddiası

İYİ Parti’de yapılan kongre sonrasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Başkan seçilen Musavat Dervişoğlu’nun rakibi olan Trabzonlu Koray Aydın’ı desteklediğini daha önce açıklayan Yomra belediye başkanı Mustafa Bıyık’ın partisinden istifa ettiği gündeme bomba gibi düştü.

Koray Aydın ve kendisine haksızlık yapıldığını belirten Başkan Bıyık “Seçilen genel idare kurulundaki arkadaşların partiyi çok ileriye taşıyacağına inanmıyorum” ifadelerini kullandı.

Bıyık’ın yaptığı açıklama şu şekilde:

“Yarın bugüne kadar yol yürümüş olduğum parti arkadaşlarımla bir istişare toplantısı yapacağım. O toplantının neticesinde de ayrılıp ayrılmayacağıma karar vereceğim. Neticede İYİ parti kongresinde sayın Koray Aydın’ı onun ilçesinin belediye başkanı olarak desteklemiştim. Neticede seçimi kazanamaması ve seçilen genel idare kurulundaki arkadaşların bu partiyi çok ileriye taşıyamayacağına inandığım için, partide artık bir yol yürümenin bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Uğramış olduğumuz haksızlıklar ve vefasızlıklar var hem sayın Koray Aydın’ın hem de benim. bu haksızlıkları ve vefasızlıkları bizlere yapan insanlar ile aynı noktada siyaset yapmak istemiyorum. O yüzden benim şahsi düşüncem istifa edilmesi yönünde. Bir basın toplantısı ile de kararımı duyuracağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir